Śledź nas:

+48 503 612 017

Rajskie Ko Lipe

Przepiękna mała wyspa wysunięta na południe Tajlandii to jedne z najbardziej rajskich widoków w całej Tajlandii. Turkusowy kolor wody, biały mączny piasek, atrakcyjna rafa koralowa przy samym brzegu.
Na wyspie znajduje się małe miasteczko – Walking street pełne knajpek i sklepów. Znajdziecie tutaj sporo klimatycznych miejscówek na nocleg i spędzenie wieczoru. Na jednej z plaż wieczorami tętni życie nocne, z muzyką, pokazami ognia i mnóstwem kolorowych światełek, ale i amatorzy spokojnego wypoczynku znajdą tutaj miejsce dla siebie.

Kiedy jechać?

Południowe wybrzeże Tajlandii jest najbardziej atrakcyjne w miesiącach od listopada do kwietnia, wtedy dopisuje pogoda. Pamiętajcie jednak że na tej wyspie jest zawsze cieplej niż w innych regionach Tajlandii ( Kilka stopni celcjusza) właśnie ze względu na jej położenie.

Atrakcje

Wyspa choć mała obfituje w atrakcje, przede wszystkim snurkowanie. To możecie uprawiać samodzielnie przy brzegu albo wybrać się na jedną z wycieczek do pięknego Parku Narodowego ( którego Ko Lipe jest częścią) Wyspy położone w okolicy (niezurbanizowane) oferują trekking w dżungli, i tam również można wybrać się samodzielnie lub z przewodnikiem. Wiele agencji na miejscu zabierze Was na ryby gdzie możecie złowić egzotyczne okazy.

zostaw komentarz

You don't have permission to register