Śledź nas:

+48 503 612 017

Niezapomniane Khao Sok

Jedno z najwspanialszych ( moim zdaniem) miejsc w całej Tajlandii. Jest to miasteczko w środku tropikalnego lasu, najstarszego ekosystemu na świecie, liczącego sobie ok 100 milionów lat. W tym regionie występuje najwięcej dziko żyjących zwierząt w całej Tajlandii – jeśli masz szczęście możesz spotkać słonie, bizony, czy nawet.. Tygrysa!

Do Khao Sok można jechać z noclegiem w miasteczku lub odwiedzić to miejsce podczas pobytu w Ao Nang, Khao Lak lub Phuket.

Kiedy jechać?

W tym regionie ważne jest aby pogoda nie pokrzyżowała planów, dlatego okresem przejściowym jest listopad. Od grudnia można śmiało podróżować i doświadczać wspaniałości tego miejsca, spać w domkach na drzewie albo klimatycznych bungalowach nad rzeką Kai. Miesiące jakich należy unikać to czerwiec, lipiec i sierpień, choć wtedy przyciągają zdecydowanie niższe ceny.

Atrakcje

Przede wszystkim jezioro Cheow Lan, „przejażdżka” LongTail boat po delikatnej tafli jeziora wśród gór, nocleg w pływających domkach, trekking z przewodnikiem który wychował się w tych lasach i zna okoliczną dżunglę jak własną kieszeń. Podczas pobytu można także odwiedzić sanktuarium słoni, wziąć udział w lekcji jogi czy wybrać się na nocne safari.

Ofertę naszych pakietów w Khao Sok można zobaczyć tutaj

zostaw komentarz

You don't have permission to register