Śledź nas:

+48 503 612 017

Magiczne Chiang Mai

Największe miasto w północnej Tajlandii, jednakże interesująca dla podróżnika część jest mała, przytulna i bardzo magiczna. Chiang Mai słynie przede wszystkim z festiwalu Lampionów które odbywa się w listopadzie, i jest hucznie celebrowane właśnie w tym regionie. Otoczone jest przez góry i zamieszkałe w nich plemiona. Przyciąga osoby spragnione natury, poznania Tajskiej kultury i religii.

Kiedy jechać?

Pogoda w Chiang Mai dopisuje od listopada do marca, choć już wtedy w dolinie zaczyna zbierać się smog powstały od wypalania traw przez lokalną ludność. Mimo iż ta czynność jest zabroniona przez władze w wielu wioskach wciąż się to praktykuje. Sierpień i wrzesień to najbardziej deszczowe miesiące, październik można potraktować jako porę przejściową.

Atrakcje

Atrakcje w Chiang Mai to przede wszystkim natura – górskie trekkingi, wodospady, zwierzęta. Podczas pobytu w mieście można odwiedzić i spędzić dzień ( lub nawet dwa dni) w lokalnej wiosce głęboko w górach, zupełnie bez zasięgu w telefonie. Miasto słynie również z przepięknych świątyń w Starym Mieście oraz z oddalonej o 2h jazdy białej świątyni w miasteczku Chiang Rai.

Naszą ofertę wycieczek w Chiang Mai zobaczysz tutaj.

zostaw komentarz

You don't have permission to register