Loty

Cena biletu lotniczego waha się w granicach 1600 PLN przy super promocjach do 3000 PLN w najwyższym sezonie świąteczno – sylwestrowym.
Koszt lotu różni sie również od okresu zakupu – loty codziennie się zmieniają na podstawie skomplikowanych algorytmów, więc jeśli trafiłeś na dobrą ofertę nie czekaj z zakupem.
Bywają okresy kiedy bilety są tańsze i droższe, jednakże przy szacowaniu kosztów swojego wyjazdu weź pod uwagę standardową cenę lotu – 2000 PLN.
Jest to cena za osobę, w dwie strony z bagażami i posiłkami na pokładzie.
Cena i standard biletu lotniczego różni się od wybranej ( dostępnej) linii lotniczej. Pamiętaj że przy lotach międzykontynentalnych musi być zachowany pewien standard, więc możesz spodziewać się więcej miejsca na nogi, szersze siedzenia, darmowe posiłki i inne udogodnienia których nie spotkasz w tanich europejskich liniach loniczych.
W niekórych liniach lotniczych nie ma konieczności wpisywania danych paszportów podczas zakupu – będą one potrzebne podczas odprawy online bądź na lotnisku.

 

Najlepsza strona do wyszukiwania biletów lotniczych:
Najczęstsze linie lotnicze:
– UIA i Aeroflot – standard najniższy. Zdarzają się bardzo niskie ceny ( od 1600 PLN)
– AirChina, FinnAir – standard pośredni, promocje są rzadko, zazwyczaj cena waha się w granicach 2000 – 2500 PLN
– Qatar, Emirates – linie z najwyższej półki, bardzo wysoki standard. Podczas promocji loty można kupić za 1800 PLN, jednakże standardowa cena to 2500 PLN.
Promocji nie da się przewidzieć.

 

Lotniska wylotu w Polsce i okolicach:
– Warszawa – zazwyczaj najtaniej
– Berlin – blisko dla północno – zachodniej Polski, mniej korzystne lotnisko
– Kraków – zdarzają się dobre ceny i promocje
– Praga – dla Wrocławia i okolic – warto porównac ceny i dostępność.
Każdy lot do Tajlandii jest z jedną przesiadką. Im krótsza przesiadka tym lepszy bilet.
Podczas międzylądowania nie musisz odbierać i nadawać bagaży jeszcze raz, polecą one do miejsca docelowego i dopiero tam je odbierzesz.
Napisz do nas a znajdziemy najkorzystniejszy lot dla CIebie a następnie zaplanujemy Twoją podróż zgodnie z oczekiwaniami.

Czy potrzebna jest mi wiza?

Obywatele Polski nie potrzebują wizy do wejścia na terytorium Tajlandii. W samolocie dostaniemy taki druczek, który należy wypełnić (zdjęcie poniżej).
Następnie trzymając to w paszporcie po wylądowaniu podchodzimy do kontroli paszportowej  gdzie dostajemy stempel uprawniający do pozostania w Tajlandii do 30 dni.
W paszporcie zostaje departure card którą należy zachować do wyjazdu. Jeśli ją zgubimy należy pobrać za darmo nowy druczek na lotnisku.

Czy są jakieś obowiązkowe szczepienia?

Przed wyjazdem do Tajlandii nie ma żadnych obowiązkowych szczepień. Jest to sprawa bardzo indywidualna na którą nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Żadne z nas mieszkających lub często podróżujących do Tajlandii się nie szczepi, natomiast najczęściej wykonywane szczepienia to:
  • żółtaczka pokarmowa typu A
  • dur brzuszny
  • wścieklizna ( jeśli planujemy kontakt z małpami )
Więcej o szczepieniach i zdrowiu znajdziesz tutaj:

Jak dbać o zdrowie w Tajlandii

Ubezpieczenie

Opieka medyczna w Tajlandii jest na wysokim poziomie i jest droga, dlatego warto się ubezpieczyć.

 

Ubezpieczycieli jest wiele – my polecamy www.beforeyougo.pl które na nieszczęście zostało sprawdzone w terenie.

 

Dodatkowo na hasło nawlasnareke otrzymujecie 10% zniżki.

Kiedy jechać do Tajlandii?

CAŁY ROK! Nie dajcie się zwieść plotkom rozsiewanym przez biura podróży że tylko określone miesiące są korzystne dla turystów. Mówią tak, gdyż mają swoje hotele tylko w niektórych konkretnych wyspach Tajlandii, a na niektórych rząd zabronił tworzenia takich kompleksów.

 

Tajlandia jest tak duża i rozległa że panują tutaj strefy klimatyczne. Kiedy od stycznia do maja w całej Tajlandii pogoda będzie sprzyjała plażowaniu, tak w okresie naszych wakacji ( czerwiec – sierpień) słoneczna pogoda będzie na wyspach Zatoki Tajlandzkiej.

 

Przeczytaj czego możesz się spodziewać w danym miesiącu – kliknij tutaj i zobacz kalendarium.

Kiedy zacząć planowanie

My jesteśmy w stanie zorganizować Wam podróż już w 7 dni, jednakże optymalnie zacząć planowanie z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, jeśli termin nie jest bardzo gorący ( grudzień – marzec)

Jeśli planujecie swoją podróż w wysokim sezonie nie czekajcie z kontaktem z nami.
Planowanie zaczynamy po zakupie lotu, gdy nasze daty są zagwarantowane. Im szybciej zaczniemy planowanie tym większa szansa na upolowanie dobrego lotu i zdecydowanie lepszy wybór hoteli w dobrych cenach, więcej czasu na podjęcie decyzji i wybór odpowiednich atrakcji.

Planować nie możemy wcześniej niż 1 rok przed planowaną datą wylotu, gdyż dopiero wtedy można kupić bilet lotniczy.

Czy na miejscu jest polsko języczny przewodnik?

Nie, idea podróży na własną rękę to samodzielne podróżowanie.
My wszystko pomożemy Wam zorganizować i dopiąć na ostatni guzik, zbierzemy wszystko w jedną całość i przygotujemy interaktywny przewodnik dzięki któremu samodzielne poruszanie się na miejscu nie sprawi Wam żadnych kłopotów.

Z nami macie kontakt online, za pomocą Messengera lub Whatsappa, odpowiemy na nurtujące Was pytania, podpowiemy czy cena za wycieczkę na miejscu jest odpowiednia, a w trudnych sytuacjach jesteśmy do dyspozycji całą dobę.

You don't have permission to register