Eko Travel – autorski projekt TNWR

Tajlandia to cudowne, niezapomniane przeżycia  zwłaszcza przy poznawania  jej flory i fauny!  Te cuda natury zachwycają swoim pięknem, oczarowują zmysły, dostarczają nam niesamowitych wrażeń  w kontaktach z przyrodą, zwierzętami czy siłami natury. Chcielibyśmy zatrzymać te magiczne doznania na zawsze .

Niestety z turystyką wiążą się poważne problemy związane z niszczeniem jej bogactw.  Zdając sobie z tego sprawę – przy planowaniu  i w przebiegu wypraw przyświeca nam idea szacunku i respektu do otaczającego nas świata!

Eko – Projekt który stworzyliśmy ma na celu propagowanie  świadomej turystyki, informujemy naszych turystów jak ważną rolę może w niej odegrać – nawet pojedynczy człowiek respektujący prawa natury, chroniący jej kruche piękno.

  • Zaszczepiamy naszym turystom system wartości zgodny z naturą 
  •  angażujemy nasze grupy w  bezpośrednią – konkretną pomoc podczas spotkań ze zwierzętami lub przyrodą nieożywioną 
  • uświadamiamy zagrożenia wynikające z nieświadomej turystyki, bezmyślności niektórych  ludzi nie respektujących praw i depczących kulturę czy  tradycje lokalne nie dbających o nasze wspólne  dziedzictwo
  •  informujemy jak ważną rolę może w niej odegrać nawet  pojedynczy człowiek respektujący prawa natury, chroniący jej kruche piękno.

 Kochamy i nie krzywdzimy zwierząt.

Oglądamy je tylko w naturalnym środowisko aby nie przyczyniać się do trzymania ich w klatkach.
 Nie jeździmy na słoniach aby nie wzmagać ich cierpień, nie karmimy małp aby nie zaburzać ich naturalnych instynktów.

Nie zostawiamy po sobie śmieci

Gdziekolwiek jesteśmy, po plażowaniu rozglądamy się czy nie zostawiliśmy nic po sobie.
Zużyte opakowania wyrzucamy do oznaczonych miejsc. Podczas przebywania w wodzie zbieramy plastik z rafy.

W miarę możliwości unikamy lub ograniczamy plastik – używamy butelek wielokrotnego użytku napełniając je w specjalnych punktach. Zamiast plastikowych reklamówek używamy toreb materiałowych. Zamawiając napoje używamy  tylko naturalnej słomki lub rurki.

Szanujemy tradycje w miejscach w których się znajdujemy

Niezależnie od naszej wiary. Ubieramy się stosownie odwiedzając świątynie i miejsca kultu, ściągamy obuwie w wyznaczonych miejscach i dostosowujemy się do panujących zasad.

Podaj Dalej

Proszę bądź również dobrym przykładem dla innych oraz przekaż te  porady dalej, by jak najwięcej osób uświadomiło sobie o ich ważnej roli w dbaniu o naszą cudną planetę!

You don't have permission to register