Nieodkryty BANGKOK

To gigantyczne miasto pełne skrajności. Nie bez powodu mówi się że Bangkok albo się kocha, albo nienawidzi. Niektórych wciągnie, innych wygoni pierwszym lepszym lotem na południe. Pełna nazwa miasta brzmi: Miasto aniołów, wielkie miasto [i] rezydencja świętego klejnotu Indry [Szmaragdowego Buddy], niezdobyte miasto Boga, wielka stolica świata, ozdobiona dziewięcioma bezcennymi kamieniami szlachetnymi, pełne ogromnych pałaców królewskich, równającym niebiańskiemu domowi odrodzonego Boga; miasto, podarowane przez Indrę i zbudowane przez Wiszwakarmana. ( źródło: Wikipedia)

Kiedy jechać?

W zasadzie Bangkok można odwiedzać zawsze, jako że nie jest to destynacja plażowa a wizyta głównie skupia się na zwiedzaniu deszcz nie powinien przeszkadzać. Najwięcej jest go jednak we wrześniu. Pamiętaj jednak że deszcz nie oznacza całodniowych ulew – są to zazwyczaj intensywne opady trwające 15-30 minut po których szybko wychodzi słońce. Utrudnienia w postaci bardzo wysokich temperatur można  spotkać od kwietnia do czerwca.

Atrakcje

Bangkok obfituje w atrakcje na miejscu. Zwiedzania Pałacu Królewskiego, China Town i nocnych marketów należą do standardu. Oprócz tego w okolicy można odwiedzić wiele interesujących miejsc, tj. Ayutthaya ( dawna stolica Tajlandii) Kachanaburi ze sławną koleją śmierci, przepiękne Wodospady Erawan , Park Narodowy Khao Yai, tradycyjne pływające Markety i targ przez środek którego kilka razy dziennie przejeżdża pociąg. Naszą ofertę wycieczek w Bangkoku znajdziecie tutaj. Niektóre z tych destynacji można zobaczyć na własną rękę, nie kupując wycieczek. Jeśli jesteś naszym klientem podpowiemy jak to zrobić i szczegółowo rozpiszemy.

You don't have permission to register