BALI wg. NWR


Jako osoby zajmujące się planowaniem podróży jak najbliższych idei poruszania się na własną rękę, z doświadczenia wiemy jak ważne dla naszych gości jest łączenie zwiedzania z odpoczynkiem. Dlatego proponujemy Wam program, podczas którego poznacie kilka odsłon Bali, zobaczycie spektakularne wulkany na Jawie, zapierające dech w piersiach widoki na Nusa Penida oraz odpoczniecie na rajskich plażach Gili. To wszystko w butikowych hotelach, spokojnym tempie i czasem dla siebie.

GDZIE JEDZIEMY:

NUSA PENIDA

Wyspa, na której znajdziecie kilkanaście słynnych widoków, które często błędnie lokowane są z Bali. To tutaj znajduje się spektakularna plaża Kelingking ze skałą przypominającą tyranozaura, plaża Diamond z formacjami skalnymi przypominającymi diamenty, wystającymi z niebieskich wód oceanu oraz zielone wzgórza podobne do tych z bajki o Teletubisiach. W trakcie naszego pobytu zajedziemy do najbardziej urokliwych zatoczek, zjemy pyszne jedzenie oraz odwiedzimy wyjątkową świątynię Goa Giri Putri wykutą w jaskini. Nusa Penida rzadko jest odwiedzana przez zorganizowane grupy i jest uważana za miejsce nieco poza utartym szlakiem podczas podróży na Bali – dlatego tym bardziej uważamy, że warto ją Wam pokazać.

BALI

Bali to wspaniałe doświadczenie dla spragnionych natury, kultury i duchowości. Najsłynniejsza wyspa Indonezji nie bez powodu pozostaje najbardziej pożądaną destynacją w kraju ze względu na świetnie rozwiniętą infrastrukturę, przepiękne widoki, unikalną kulturę oraz gościnność mieszkańców. Jeżeli Bali poznaje się z odpowiedniej strony to trudno się w nim nie zakochać, a już nasza w tym głowa, żeby Wasze doświadczenie było jak najbardziej przekrojowe. W pierwszej części zatrzymamy się w kulturowej stolicy wyspy, czyli w znanym z „Jedz módl się i kochaj” miasteczku Ubud. Z jego serca będziemy eksplorować świątynie, wodospady, tradycyjne wioski i pola ryżowe w centralnej części wyspy, jednocześnie ciesząc się bliskością licznych restauracji ze wspaniałą kuchnią oraz sklepikami z balijskim rękodziełem. W drugiej części zatrzymamy się na rzadko odwiedzanej przez turystów północy w górskiej wiosce Munduk.

JAWA

Wyspa zupełnie odmienna od Bali – zamieszkuje ją niemal połowa ludności Indonezji, z której większość wyznaje islam. Zobaczycie tutaj zupełnie inną kulturę oraz krajobrazy, a co najważniejsze – wulkany Bromo i Ijen o wschodzie słońca, co stanowi jedno z najbardziej zapierających dech w piersiach doświadczeń w Azji Południowo-Wschodniej.

GILI AIR

Wiemy jak ważny jest odpoczynek po intensywnym zwiedzaniu – nie opcjonalny, tylko przewidziany w programie wyjazdu. Dlatego zakładamy kilka dni relaksu w butikowym hotelu przy plaży na rajskiej wyspie Gili Air. Chętni będą mogli wybrać się na snorkeling, żeby pooglądać piękne rafy koralowe, różnorodne ryby, a przy odrobinie szczęścia nawet żółwie.

Bali z NWR

6000 zł za osobę

+ 500 USD na miejscu + bilet lotniczy

Ceny biletów lotniczych za osobę na trasie Warszawa – Denpasar (Bali)-Warszawa zaczynają się od 4500 zł. Pomagamy znaleźć i zakupić bilet lotniczy. Latamy samolotami rejsowymi z jedną przesiadką i bagażem rejestrowanym 20 kg.

1.09 – 17.09.2023

Bali wg. NWR

W CENIE:

 • 15 noclegów ze śniadaniami w pokojach dwuosobowych
 • Transfery lotniskowe, przelot samolotem z Bali do Surabayi na Jawie, przejazdy busami
  i rejsy łodziami na Gili z wliczonym bagażem rejestrowanym 20 kg
 • Ubezpieczenie podróżne
 • Opieka polskojęzycznego, doświadczonego pilota
 • Bilety wstępów do atrakcji
 • Zwiedzanie Nusa Penida przystosowanymi do trudnego terenu autami
 • Wycieczki komfortowym vanem po centrum Bali: pola ryżowe Tegallalang i Jatiwulih, świątynie: Gunung Kawi Sebatu, Gunung Kawi, Tirta Empul, Tanah Lot, Taman Ayu, punkt widokowy na wulkan Batur w Kintamani, tradycycyjna wieś Pengelipuran, wodospady: Tibumana, Goa Raja.
 • Trzydniową wycieczkę na Jawę z najwyższym na wyspie wodospadem Madakaripura, oglądaniem wschodu słońca na majestatycznym wulkanie Bromo oraz słynącym z wydobycia siarki Ijen
 • Wycieczki komfortowym vanem na północy Bali: wodospady: Banyumala, świątynia Pura Ulun Danu Beratan, punkt widokowy na jeziora Buyan i Tamblingan, Handara Gate
 • Relaksujący pobyt na rajskich wyspach Gili

 

INFORMACJE DODATKOWE

 • Noclegi ze śniadaniami, w bardzo dobrych lokalizacjach z łatwym dostępem do atrakcji i restauracji, w większości w butikowych hotelach. Pokoje dwuosobowe (osoby podróżujące solo będą kwaterowane według płci i nie ma dla nich żadnych dopłat)
 • Wyjazd dla aktywnych i 18+
 • Kameralna grupa (maksymalnie 16 osób + pilot)
 • Przewodniki w formie pdf. o miejscach, które odwiedzamy, z polecanymi restauracjami w pobliżu i wskazówkami.
 • Oprócz polskojęzycznego pilota podczas większości wycieczek będą nam towarzyszyć lokalni przewodnicy, dzięki czemu nasze doświadczenia zyskają na autentyczności.
 • Wydatki na miejscu wahają się w granicy 1000 – 1500 zł (karta SIM z pakietem Internetu, obiady i kolacje, drobne zakupy, snorkeling na Gili, napoje, pamiątki)

OPIS SZCZEGÓŁOWY


DZIEŃ 1:

Wylot na Bali z jedną przesiadką po drodze.

DZIEŃ 2:

Przylot na Bali i dzień aklimatyzacyjny. Pierwszą noc spędzimy w nadmorskiej miejscowości Sanur, skąd następnego dnia popłyniemy speedboatem na Nusa Penida.

DZIEŃ 3:

Zaczynamy z wysokiego C – po wczesnym śniadaniu popłyniemy speedboatem na wyspę Nusa Penida. Po zostawieniu bagaży w hotelu udamy się na zwiedzanie zachodniej strony wyspy, czyli ikonicznej, dramatycznej formacji skalnej Kelingking Beach, która przypomina kształtem tyranozaura (dlatego czasami bywa nazywana T-Rex). Następnie udamy się na Broken Beach, słynącej z charakterystycznego, skalnego łuku oraz wykąpiemy się w naturalnym basenie typu infinity Angel Billabong, w którym mieszanka morskiej i słodkiej wody tworzy unikalny, akwamarynowy kolor. Zwiedzanie zakończymy przy Crystal Bay, gdzie będziemy mogli zaznać chwili relaksu podczas plażowania w pięknym otoczeniu. Wieczorem wspólna kolacja oraz nocleg.

DZIEŃ 4:

Kolejny dzień eksploracji Nusa Penida – zobaczymy wydrążoną w jaskini hinduistyczną świątynię Goa Giri Putri. Następnie czekają na nas piękne formacje skalne wystające z błękitnego oceanu, przypominające diamenty, czyli Diamond Beach. Następnie zejdziemy na plażę Atuh, gdzie będziemy mogli trochę odpocząć i skorzystać z ustronności tego miejsca.

DZIEŃ 5:

Opuszczamy piękną Nusę Penidę, żeby przenieść się do Ubud – uroczego miasteczka, kulturowej stolicy Bali, znanej z „Jedz, módl się i kochaj”. Ten dzień przeznaczymy na eksplorację na własną rękę – chętni będą mogli wybrać się na spacer uroczą trasą Campuhan Ridge Walk, zrobić zakupy na Ubud Art Market, odwiedzić Pałac Królewski lub zrelaksować się w jednej z licznych restauracji.

DZIEŃ 6:

Całodzienna wycieczka, podczas której odwiedzimy tarasy ryżowe Tegallalang, gdzie chętni będą mogli skorzystać ze słynnych huśtawek ze spektakularnymi widokami na dżunglę. Następnie pojedziemy do kameralnej świątyni Gunung Kawi Sebatu, zanurzymy się w historii Gunung Kawi i doświadczymy rytuału oczyszczającego w Tirta Empul.

DZIEŃ 7:

Tego dnia zobaczymy nieco inne oblicze wispy, wybierając się na północ – z Kintamani będziemy podziwiać widok na wulkan Batur oraz odwiedzimy malowniczą, tradycyjną wioskę Penglipuran. Zajedziemy także na wodospad Tibumana oraz wciąż nieodkryty Goa Raja.

DZIEŃ 8:

Tym razem obierzemy kierunek na wschód, gdzie odwiedzimy kameralny i autentyczny Sangeh Monkey Forest i spotkamy się z małpami. Na polach ryżowych Jatiwulih doświadczymy sielskiej atmosfery, a dnia dopełnią wizyty w świątyniach Taman Ayun oraz położonej na brzegu morza Tanah Lot.

DZIEŃ 9:

Opuszczamy na chwilę Bali, że odkryć skarby Jawy, czyli spektakularne wulkany! Polecimy do Surabayi skąd odbiorą nas kierowcy, którzy zawiozą nas do hotelu pod wulkanem Bromo. Po drodze zatrzymamy się przy wodospadzie Madakaripura – uwaga, będzie mokro, ale widoki zapierają dech w piersiach!

DZIEŃ 10:

Wschód słońca na wulkanie Bromo – jeden z najbardziej charakterystycznych i najpiękniejszych punktów widokowych w Indonezji. Przejedziemy się jeepami oraz będziemy eksplorować pustynny krajobraz wokół. Następnie przetransferujemy się w okolice Ijen, czyli wulkanu, gdzie Indonezyjczycy do dzisiaj wydobywają siarkę w tradycyjny sposób. W tych okolicach będziemy mogli się poczuć niczym na księżycu i przydadzą nam się specjalne maski, które pozwolą nam swobodnie oddychać w wypełnionym siarką powietrzu.

DZIEŃ 11:

Powrót na Bali promem – tym razem będziemy eksplorować jego północną część zaczynając od malowniczo położonej wioski Munduk. Przejdziemy się na spacer po okolicznych wodospach i odpoczniemy po intensywnej, jawajskiej części.

DZIEŃ 12:

Tego dnia odkryjemy prawdopodobnie najpiękniejszy wodospad na wyspie – Banyumala. Wejdziemy na punkt widokowy pomiędzy jeziorami Buyan i Tamblingan, a następnie wybierzemy się do ikonicznej świątyni Pura Ulun Danu Beratan. Będziemy mieć także okazję do zrobienia zdjęć przy słynnej Handara Gate.

DZIEŃ 13:

Po śniadaniu ruszymy do Padang Bai, skąd odpłynie nasza łódź na rajską wysepkę Gili Air. Od dzisiaj zaczynamy relaks w prawdziwie rajskich okolicznościach!

DZIEŃ 14-15:

Plażowanie, odpoczynek, a dla chętnych snorkeling!.

DZIEŃ 16:

Powrót na Bali łodzią i przejazd do kurortu blisko lotniska – Seminyaku. Tam będzie możliwość zrobienia ostatnich zakupów i pożegnalnego drinka na plaży.

DZIEŃ 16:

Wylot do Polski.

Z KIM JEDZIESZ


Tajlandia na własną rękę – Zajmujemy pomocą w organizacji wyjazdów na własną rękę od 2017 roku, zorganizowaliśmy już ponad 2000 wyjazdów dla grup w różnym wieku i o różnych preferencjach. Teraz chcemy Cię zabrać ze sobą i pokazać, za co tak bardzo kochamy podróżowanie na własną rękę

Wasz pierwszy kontakt, założycielka, pomysłodawczyni 🙂

Niepoprawna optymistka która wierzy w intuicję, dobrą energię i karmę. W podróżach uwielbiam odkrywanie nowych możliwości, kultur i sposobu życia. Interesuje mnie bardziej natura aniżeli świątynie ale piękną architekturą też nie pogardzę. Z wykształcenia mikrobiolog, zakochana w po uszy w zwierzętach uwielbiam oglądać je w naturalnym środowisku. Podróżuje komfortowo z walizką na kółkach, co nie przeszkadza mi przenocować w namiocie w dżungli.

Dobra energia zawsze do Ciebie wróci, a życie lepiej przeżyć z uśmiechem na twarzy. Ciągle coś zmieniam i tworzę, a praca jest moją pasją, tak samo jak podróże. Uwielbiam byczyć się na plaży po eksplorowaniu jaskini, denerwować się podczas wspinaczki aby na szczycie śmiać się z samej siebie.

Prawie dziesięć lat temu pierwszy raz wylądowałam w Azji Południowo-Wschodniej na studiach w Dżakarcie. Gigantyczny szok kulturowy sprawił, że chciałam wracać do domu, ale co siedem dni dawałam sobie kolejny tydzień. I tak zakochałam się w Indonezji. Poświęciłam jej znaczną część swojego życia – mówię płynnie po indonezyjsku, tłumaczę, a nawet zrobiłam o niej doktorat. Poza tym kilkukrotnie byłam w Singapurze, Malezji, Tajlandii, Kambodży oraz Birmie. Zawsze staram się wyciągnąć z odwiedzanych miejsc to, co najlepsze.
Swoje miejsce na ziemi znalazłam na wyspach Ambon i Banda na Molukach (to właśnie tam chciał dopłynąć Kolumb!). Kocham kontakt z naturą, uważam, że szukanie i obserwacja zwierząt w ich naturalnym środowisku to najlepsza rozrywka – zarówno w morzu, jak i w dżungli. Fascynują mnie miejsca nieoczywiste (uwielbiam Dżakartę oraz długie trekkingi do wiosek na krańcu świata), a na wakacjach lubię wyzwania oraz porządne zmęczenie, po którym nie pogardzę piękną plażą. Zawsze podróżuję z plecakiem, który kupiłam podczas swojego pierwszego pobytu w Indonezji.

PŁATNOŚĆ


1. Wpisowe – 500 zł
2. Zakup biletu lotniczego ( ok 4500 tysiąca)
3. I rata – 5500 zł
4. 500 USD w gotówce na miejscu

JAK ZAREZERWOWAĆ


Skontaktuj się z nami za pośrednictwem e-maila: tajlandia@tnwr.pl
Jeśli masz dodatkowe pytania, zadzwoń: + 48 503612017 ( pn – sb, 10:00 – 18:00 )

You don't have permission to register